Araç Haciz Sorgulama

arac haciz sorgulama

Değerli ziyaretçimiz Hoş geldiniz !

     Bugünkü makalemde araçların hacizli olup olmadıklarını nasıl tespit edebiliriz ? Hacizli araçları almak doğrumu dur ? gibi sorularımıza cevaplar bulmaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağım.

     Günümüz oto alım satımlarında karşımıza çıkan en büyük sıkıntılardan bir tanesi hacizli araç sorunudur. Neden sorunudur dedim! … Çünkü hacizli araçlarda piyasada normal gibi satılmakta ve alıcıya hacizli olduğu söylenmeden pazarlık yapılmakta , uzak mesafelere gidilmekte ve sadece satış esnasında öğrenilmektedir. İyi niyetli olmayan insanların yaptığı bu satış tekniği yüzünden hem zamandan hem paradan zarar edilmekte, satan kişi ise umursamamaktadır.

  • Peki nasıl hacizli olduğunu öğreniriz?

    Evet  internet üzerinden sanal alemde arabanın hacizli olup olmadığını öğrenmek kolaylaştı .Aşağıda vereceğimiz link’ den e-devlet üzerinden (Yanlız  e-devlet şifreniz olması gerekir yoksa sorgulama yapamazsınız.) siteme girdikten sonra sorgulamalar kısmını tıklayarak araç sorgulama kısmından istenen bilgileri (Plaka) girerek araç haciz sorgulama yaparak  aracın hacizli olup olmadığını öğrenerek hareket edebilirsiniz. Bu şekilde araç sorgulama yaparak zor durumlara düşmekten kurtulabilirsiniz.

  • Peki hacizli araçları alabilir miyiz?

     Tabi ki hacizli araçlarda alınabilir.. Özellikle bu araçlar piyasa fiyatından uygunsa alınmalıdır. Çünkü üzerindeki haciz işlemlerini de kaldırmak ayrıca ücrete tabi olduğu gibi zaman alacak işlerdir. Bunları göze alıyorsanız satın alabilirsiniz.

   Not: 2.el otoya Araç Haciz sorgulama yapmadan veya yaptırmadan satın almayınız.Ayrıca sağdaki link’den Motor no ile sorgulama yaptırarak da hacizli olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

İlginize teşekkürler

[button color=”orange” size=”medium” link=”https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/” ]Araç Haciz Sorgulama[/button]

Yazar: Fikret kaya

Lütfen Mesaj Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir