Araç Kaza Sorgulama

Car Crash - no background

Değerli Ziyaretçilerimiz! Hoş geldiniz.

    Bu günkü makalem de sizlere Araç Kaza Sorgulama hakkında bilgi vermeye ve nasıl kaza sorgulaması yapacağımız konusunda yardımcı olmaya çalışacağım.

      Günümüz araç piyasasına baktığımızda 0 araçların revaçta olduğu gözükmektedir. Kimi tüketiciler ise 0 model araç almaktansa bir kaç model düşük araçları tercih ederek 0 model araç aldıktan sonra meydana gelen değer kaybından etkilenmek istememektedir.Bu nedenle piyasaya baktığımız zaman 2.El oto piyasası bayağı hareketli olmakta ve bunun sonucu olarak karşıya (Satıcı) güven ön plana çıkmaktadır.Ne yazık ki çoğu zaman oto alıcıları satıcıya güvenerek satın almakta ve otonun kazalı veya hasarlı olduğunu çok sonraları anlamakta ama iş işten geçmektedir. 2.el piyasasında ne yazık ki bu gibi araçların satıldığı çok görülmektedir.

  •  Peki Satın alırken ne yapmak gerekir?      

    Evet satın alırken sorgulama yaptıracağınız siteler var onlardan bir tanesi  tramer (Sigorta Bilgi Merkezi) dir. Sizlere aracın resmi kayıtlarına geçmiş hasar ve kazalarını sunmaktadır.

Tramer Sorgulaması için Tıklayınız.

  • Peki Aracın kazası veya hasarı resmi kayıtlara geçmemiş ise ne yapalım ?

     Evet bu da ayrı bir sorun çünkü Tramer (Sigorta bilgi merkezi)’nin resmi kayıtlarına girmeden tamirhane veya servislerde  yapılarak piyasaya sürülen araçlar oldukça fazla bu tür araçların hasar,kaza ve pert olup olmadığını tespit etmek için….

  1. Satın alacağınız araca bakmaya bir bilenle gitmek veya en yakın yetkili servise götürmek.
  2. Yada zamanınız yoksa sağda bulunan sorgulamalar butonundan herhangi birini tıklayarak gelen siteden yetkili servis bölümünden yardım almak.

İlginize teşekkür ederim

Yazar : Fikret kaya

Lütfen Mesaj Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir